Σινεφίλια [Cinephilia.Gr] - Amerika http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2 Tue, 26 May 2020 18:46:58 +0000 el-gr dimitris.bampas@outlook.com (Cinephilia- Σινεφίλια) Paterson http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6892-paterson-tou-jim-jarmusch-ena-keimeno-tis-elizas-sikalopoylou http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6892-paterson-tou-jim-jarmusch-ena-keimeno-tis-elizas-sikalopoylou του  Jim Jarmusch
(ένα κείμενο της Ελίζας Σικαλοπούλου)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Sun, 19 Apr 2020 10:36:21 +0000
Certain Women http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6888-certain-women-kapoies-gynaikes-tis-kelly-reichard-to-sxolio-tis-marias-gavala http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6888-certain-women-kapoies-gynaikes-tis-kelly-reichard-to-sxolio-tis-marias-gavala (Κάποιες γυναίκες)
της Kelly Reichard
(το σχόλιο της Μαρίας Γαβαλά)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Mon, 13 Apr 2020 02:07:56 +0000
Never Rarely Sometimes Always http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6879-never-rarely-sometimes-always-tis-eliza-hittman http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6879-never-rarely-sometimes-always-tis-eliza-hittman της Eliza Hittman

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Wed, 25 Mar 2020 03:46:51 +0000
Little Women http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6825-little-women-mikres-kyries-tis-greta-gerwig-oi-diloseis-tis-skinothetidos http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6825-little-women-mikres-kyries-tis-greta-gerwig-oi-diloseis-tis-skinothetidos (Μικρές κυρίες)
της Greta Gerwig
(οι δηλώσεις της σκηνοθέτιδος)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 04 Feb 2020 13:55:56 +0000
The Lighthouse http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6820-the-lighthouse-o-faros-tou-robert-eggers http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6820-the-lighthouse-o-faros-tou-robert-eggers (Ο φάρος)
του Robert Eggers

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 30 Jan 2020 19:24:49 +0000
Richard Jewell http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6816-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-to-sxolio-tis-marias-gavala http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6816-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-to-sxolio-tis-marias-gavala (Η μπαλάντα του Ρίτσαρντ Τζούελ)
του Clint Eastwood
(το σχόλιο της Μαρίας Γαβαλά)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 24 Jan 2020 11:04:06 +0000
Mystery Train http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6809-mystery-train-tou-jim-jarmusch http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6809-mystery-train-tou-jim-jarmusch του Jim Jarmusch

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 17 Jan 2020 16:30:40 +0000
Richard Jewell http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6802-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-oi-diloseis-tou-skinotheti http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6802-richard-jewell-i-balanta-tou-ritsarnt-tzoyel-tou-clint-eastwood-oi-diloseis-tou-skinotheti (Η μπαλάντα του Ρίτσαρντ Τζούελ )
του Clint Eastwood
(οι δηλώσεις του σκηνοθέτη)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Mon, 13 Jan 2020 15:48:09 +0000
1917 http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6798-1917-tou-sam-mendes-i-kritiki-tou-thodorou-soyma http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6798-1917-tou-sam-mendes-i-kritiki-tou-thodorou-soyma του Sam Mendes
(η κριτική του Θόδωρου Σούμα)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 10 Jan 2020 10:02:40 +0000
High Life http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6789-high-life-mayri-trypa-tis-claire-denis http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6789-high-life-mayri-trypa-tis-claire-denis (Μαύρη τρύπα)
της  Claire Denis

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 27 Dec 2019 17:20:58 +0000
The Irishman http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6788-the-irishman-o-irlandos-tou-martin-scorsese http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6788-the-irishman-o-irlandos-tou-martin-scorsese (Ο Ιρλανδός)
του Martin Scorsese

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 27 Dec 2019 17:18:27 +0000
Marriage Story http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6771-marriage-story-tou-noah-baumbach http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6771-marriage-story-tou-noah-baumbach (Ιστορία Γάμου)
του Noah Baumbach

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Tue, 26 Nov 2019 13:29:31 +0000
To The Wonder http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6765-to-the-wonder-terrence-malick http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6765-to-the-wonder-terrence-malick του Terrence Malick

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Fri, 22 Nov 2019 15:09:36 +0000
Joker http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6718-joker-tou-todd-phillips-i-kritiki-tou-sotiri-zikou http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6718-joker-tou-todd-phillips-i-kritiki-tou-sotiri-zikou του Todd Phillips
(η κριτική του Σωτήρη Ζήκου)

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 17 Oct 2019 11:42:32 +0000
Manglehorn http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6707-manglehorn-tou-david-gordon-green http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6707-manglehorn-tou-david-gordon-green του David Gordon Green

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 10 Oct 2019 13:51:54 +0000
Joker http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6693-joker-tou-todd-phillips http://www.cinephilia.gr/index.php/tainies/amerika-2/6693-joker-tou-todd-phillips του Todd Phillips

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Amerika Thu, 26 Sep 2019 12:11:45 +0000