Σινεφίλια [Cinephilia.Gr] - Classicus http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus Wed, 16 Oct 2019 10:37:26 +0000 el-gr dimitris.bampas@outlook.com (Cinephilia- Σινεφίλια) Fritz Lang: Η αρχή και το τέλος (της κινηματογραφικής γλώσσας) http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6645-fritz-lang-i-arxi-kai-to-telos-tis-kinimatografikis-glossas-tou-thodorou-soyma http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6645-fritz-lang-i-arxi-kai-to-telos-tis-kinimatografikis-glossas-tou-thodorou-soyma του Θόδωρου Σούμα

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Thu, 08 Aug 2019 19:02:34 +0000
Federico Fellini: Σχόλια για την αφηγηματική δομή http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6636-federico-fellini-sxolia-gia-tin-afigimatiki-domi http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6636-federico-fellini-sxolia-gia-tin-afigimatiki-domi  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Sun, 21 Jul 2019 16:54:07 +0000
Fritz Lang: Ο θάνατός του δεν είναι λύση http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6613-fritz-lang-o-thanatos-tou-den-einai-lysi-tou-wim-wenders http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6613-fritz-lang-o-thanatos-tou-den-einai-lysi-tou-wim-wenders του Wim Wenders

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 07 Jun 2019 12:22:44 +0000
Marlene Dietrich: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6550-marlene-dietrich-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6550-marlene-dietrich-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:26:33 +0000
Fritz Lang: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6548-fritz-lang-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6548-fritz-lang-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:24:32 +0000
Andrei Tarkovsky: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6547-andrei-tarkovsky-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6547-andrei-tarkovsky-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:21:54 +0000
Carl Theodor Dreyer: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6544-carl-theodor-dreyer-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6544-carl-theodor-dreyer-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:16:53 +0000
Éric Rohmer: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6543-eric-rohmer-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6543-eric-rohmer-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:15:17 +0000
Luchino Visconti: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6542-luchino-visconti-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6542-luchino-visconti-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:14:05 +0000
Luis Buñuel: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6541-luis-bunuel-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6541-luis-bunuel-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:12:26 +0000
Vittorio De Sica : Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6540-vittorio-de-sica-mikro-sxolio-2 http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6540-vittorio-de-sica-mikro-sxolio-2  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:10:31 +0000
Kenji Mizoguchi: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6539-kenji-mizoguchi-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6539-kenji-mizoguchi-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:09:13 +0000
Robert Bresson: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6538-robert-bresson-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6538-robert-bresson-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:07:37 +0000
Akira Kurosawa: Μικρό σχόλιο http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6536-akira-kurosawa-mikro-sxolio http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/6536-akira-kurosawa-mikro-sxolio  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 05 Apr 2019 12:04:01 +0000
Yoris Ivens: Ένας ασυμβίβαστος, πρωτοπόρος δημιουργός http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/5766-yoris-iven-enas-asymvivastos-protoporos-dimiourgos http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/5766-yoris-iven-enas-asymvivastos-protoporos-dimiourgos  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Thu, 02 Mar 2017 05:17:06 +0000
Lev Kuleshov: Βιογραφικό σημείωμα http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/5699-lev-kuleshov-viografiko-simeioma http://www.cinephilia.gr/index.php/prosopa/classicus/5699-lev-kuleshov-viografiko-simeioma  

]]>
dimitris.bampas@outlook.com (Administrator) Classicus Fri, 27 Jan 2017 04:35:54 +0000